PRASHANTI DE JAGER MSc: KURKUMA - ÁJURVÉDSKÉ KOŘENÍ ŽIVOTA

 
 

Kniha odpoví na všechny otázky týkající se nejpoužívanější byliny v Ajurvédě - kurkumy

Dostupnost Vyprodáno
Cena 249 Kč bez DPH
249 Kč
Kód produktu A0435
Kategorie Knihy
 

Prashanti de Jager MSc: KURKUMA - ÁJURVÉDSKÉ KOŘENÍ ŽIVOTA

Kniha je zčásti monografií, zčásti medicínskou příručkou a zčásti vášnivě sdílený seznam odrážející Prashantiho fascinaci pro tento jemný kořen barvy šafránu.

Kniha sama, přestože má něco málo přes 120 stran, překypuje informacemi a zcela jistě uspokojí každého, kdo se zajímá o byliny a koření.

Obsáhle se zabývá medicínským použitím v kapitolách uspořádaných podle alopatických efektů. Nabízí Ájurvédskou klasifikaci a kategorizaci, ale snad jen málo odkazů na klasické védské texty, ze kterých autor čerpal. Tento malý nedostatek je však dostatečně vyvážen spoustou příběhů o použití kurkumy v tradičních a běžných indických kuchyních, domovech, rituálech, kosmetice a lékárničkách.

Kniha obsahuje vážná vědecká fakta a seznam klinických referencí, příběhy, lidové zvyky a postřehy o tomto koření, a úchvatný seznam použití podpořený vědeckými referencemi. Kniha poroste v souladu s tím, jak se budou objevovat nové informace a zkušenosti. Již toto vydání zcela jistě ohromí laickou veřejnost, ale uspokojí i všechny, kdo Ájurvédu žijí, studují a praktikují, stejně tak jako náruživé vědce a etnobotaniky.

 

128 stran.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: